ברזיל

 ברזיל היא קוקטייל סוער של מוסיקה, מחולות, אמונות, פולקלור, ערים ונופי טבע מרהיבים. הארץ החמישית בגדלה בעולם מציעה למבקר קרנבלים ססגוניים, חופי ים לוהטים והמון קסם.
 
שטח: 8,500,000 קמ"ר / אוכלוסייה: 159 מיליון תושבים / עיר הבירה: ברזיליה / גיאוגרפיה: שלושה אזורים עיקריים: רמת ברזיל במרכז הארץ ובמזרחה, רמת גיאנה שבצפון, ושפלה עצומה בה זורם האמזונס / כלכלה: תעשיות שונות (תקשורת, חשמל), מחצבים, חקלאות (סוכר, קקאו, קפה, משק חי) תיירות.
                                                                                                               
הקישו על הצילום לאתרים בסלבאדור
סלבדור דה בהאיה, די טודוש או סנטוס 
brasil (102)
עיר הממוקמת בצפון מזרח ברזיל, לחופי "מפרץ כל הקדושים" היא בירת מחוז באהיה, והעיר החמישית בגודלה בברזיל כולה.
סלבדור נחשבת בעיני רבים מהברזילאיים כמקום בו החלה ברזיל. כאן התבססה הבירה הראשונה, כאן התקיימו העבדות וראשית המיזוג האתני בין הגזעים, ועל כן כאן הוא גם המקור להיבטי תרבות ברזילאיים רבים, כגון מוסיקה ומחול, שירה וספרות, קרנבלים ועוד.
במאות 1618 שגשגה העיר, נמלה שימש נתיב סחר גדול לסוכר והייתה לשנייה בחשיבותה באימפריה הפורטוגזית (אחרי העיר ליסבון), והראשונה בחשיבותה ובגודלה בברזיל כולה.
כאן התפתח מחול הקפואירה, שהוא סוג של אמנות לחימה המוסווית כמחול. גם בסלבדור נערך מידי שנה קרנבל מפורסם גדול והמוני, אם כי ללא מצעדי מנצחות, כמו בריו.
 
בעיר, שלמעלה מ- 80% מאוכלוסייתה הם שחורים שורר עוני רב ויש בה מקרי שוד רבים לאור היום.
 
 
איטפריקה  
bra (25) (1)
אי קטן וציורי, אליו ניתן להגיע בהפלגה מנמל סלבדור דה בהאיה.
חווית ההפלגה עוברת על פני שורה של איים, חלקם עזובים ומשמשים לבילוי של כמה שעות, שיזוף ורחצה. באיטפריקה יש כפר קטן העונה לשם, וכן עוד כמה ישובים. זהו אי שאנשיו מתפרנסים מדייג, ובשנים האחרונות גם מתיירות חד יומית הוגאה לכיוונו.
במקום יש כמה מסעדות ומלון קטן.
 
פטרופוליס 
petropolis (40)
עיר הררית המונה כ- 250,000 תושבים ונמצאת במרחק 60 ק"מ מריו. הדרך אל העיר חולפת על פני רכסי הרים מיוערים ויפים, עיירות וכפרים ציוריים. העיר עצמה בנוייה כעיר אירופאית לכל דבר, והדבר ניכר ברחובותיה, ארמונותיה ומבני הציבור שבה. ראשיתה בימיו של המלך דום פדרו השני אשר בחר להקים כאן את ארמון הנופש שלו, במחצית המאה ה- 19. עם השנים הגיעו אל סביבת הארמון רבים מעשירי ריו אשר מצאו כאן "מפלט אירופאי תרבותי" לשאון העיר ריו והקימו מבנים בסגנון שוויצרי וגרמני.
האטרקציה כאן היא ארמון המלך, שהוא גם מוזיאון נאה. הארמון ממוקם ברובע המרכזי הסואן של העיר, ממנו ניתן ללכת את רחובות צדדיים ויוקרתיים.
 
פראיה דו פורצ'י 
praya (2)
כ- 85 ק"מ צפונית לסלבאדור דה בהאיה נמצא אחד חופים היפים באיזור. הדרך לפראיה דו פורצ'י חולפת על פני לגונות רבות שעל גדותיהן התפתחו כפרי דייגים ציוריים.
מקור השם פורצ'י במצודה עתיקה בשם קאסטלו דו גרסייה ד'אבילה, אשר הייתה שייכת לבעל חוות סוכר באיזור.
במקום בו היה פעם כפר דייגים קטן התפתח כפר תיירותי שוקק, המציע מאכלים ומזכרות ופינות יפות לאורך החוף. במקום נמצא גם פרוייקט ייחודי שקרא "תמר" ונועד להציל מהכחדה את צבי הים שחיים בברזיל. ניתן לבקר במקום (בתשלום).
                                                                           
הקישו לאתרים בריו דה ז'ניירו
ריו דה ז'אניירו
 
rio (175)
משנת 1763 ועד 1960 שימשה העיר כבירת ברזיל, עד להופעת של ברזיליה.
בשנת 1502 הגיע לכאן הפורטוגזי גספאר דה למוסששט במפרץ גואנאברה וסבר בטעות כי גילה נהר חדש, וכלן כינה אותו "הנהר של ינואר" (חודש הגילוי).
עם למעלה מעשרה מיליון תושבים, ריו היא בין הערים היפות ביותר בעולם. העיר שוכנת כל גדות מפרצים וחופי ים לבנים ומוקפת בגעות והרים מחודדים, ביערות עד ויש בה מזג אוויר חביב רוב ימות השנה.
זאת עיר שמגלמת מראי נוף עוצרי נשימה, תצפיות יפות, חופי רחצה תוססים, ארמונות מן עבר ובנייה מודרנית, וגם.. הרבה פשע ושכונות מצוקה הנקרות "פבלות".
בכל פברואר נערך כאן קרנבל ססגוני במסגרתו מתחרות בינהן חבורות רחוב בריקודים,
סמבה, כוריאוגרפיה ותחפושות מעוצבות.
 
טרופיקל איילנדס  
ber (16)
קבוצה של איים קטנים וציוריים הבוקעת מתוך האוקיינוס האטלנטי, מצפון לריו דה ז'אניירו.
 
איים אלו תפורים לכל מי שעייף מבילוי בחופי הרחצה והחיזור של ריו (קופקבנה, לבלון, איפנמה וכד'), ולכל המבקש מרגוע ושלווה בלב האוקיינוס.
 
ספינת מפרשים קטנה לוקחת את המבקרים מנמל הסמוך לריו והשוכן ליד עיירה מצפון לה אל קבוצת האיים. אפשר לרדת בכל אי, לטבול לרחצה ולשחייה, לסייר בין יערות הגשם שבו ולקנח בארוחהת דגים טובה משלל הדייג של המקומיים.
 
מפלי איגוואסו 
 

 

מים, מים, מים, ובעוצמה שאין לה אח ורע בכל העולם כולו.
קבוצת מפלים אדירה החולקת שותפות בין ברזיל ובין ארגנטינה.
 
שפע המים מעלה תהיות כנות לגבי צחיחותה של ארץ ישראל, ארצות המזרח התיכון וארצות אפריקה.
אפשר לטייל ולצפות על המפלים מעבר למעקות המרפסות. אפשר לנסות ולהעיז לקחת "קרוז" על גבי ספינה העושה דרכה עד "קרוב ככל האפשר אל המפלים".
 
חוויה שלא תיאמן.
 
לראש הדף