rio (116)המרכז ההיסטורי
לבה ההיסטורי, העסקי והמסחרי של העיר משתרע לאורך שני רחובות עיקריים. האחד, Ave. presidente Vargas, והאחר, Ave. Rio Branco. בשעות היום שוקק המרכז ההיסטורי, ה- Centro, חיים. אלפי מכוניות, המולת בנקאים ואנשי עסקים, תיירים וסתם משועממים ממלאה את הרובע. לעת ערב משתתק המקום וכמו נעזב לטובת כנופיות הרחוב. ברובע יש כמה כנסיות עתיקות ומעניינות, ניצב כאן בית התיאטרון המרשים וכיכרות ציוריות בהן נערכים אירועים מרכזיים בימי קרנבל וחג.

rio (19)קתדראלה מטרופוליטנה
הקתדראלה העירונית הגדולה והמודרנית של ריו. המבנה הוקם בשנים 1964 – 1979 בלבה המסחרי של ריו. בסמוך לקתדראלה ניצבים גורדי השחקים של משרדי החברות הגדולות ולא הרחק ממנה נמצא המרכז ההיסטורי העתיק של העיר. הקתדראלה יכולה להכיל כ- 20,000 מתפללים ובנייתה עוררה תמהון רב והערכה בשל אי שימוש בקורות או אמצעי תמיכה כלשהם. קירותיו החיצוניים של המבנה עטופים בריבועים מהם מציצות קרני האור דרך חלונות וויטראז' מרהיבים.

rio (156)חופי איפנמה ולבלון
איפנמה ולבלון הם חופי ים הנמצאים דרומית לחוף קופקבאנה. זוהי רצועת חוף ארוכה החולפת לאורך שכונת לבלון היוקרתית ביותר, בהמשך לאיפנמה בצפון. ביניהם מפרידה תעלת Jardim de Alah. ליד חוף לבלון נמצאת לגונת לבלון.
איפנמה ולבלון נחשבים לחופי ים יוקרתיים, בעיקר בשל שכונות היוקרה הסמוכות, אך גם בגלל הקהל ה"סנובי" הנמשך לכאן. לאורך החופים ישנם בתי מלון אופנתיים, מגדלי דירות מגורים יקרות, שפע של מסעדות ובארים.
על שכונת איפנמה כתבו את השיור המפורסם "הנערה מאיפנמה". בפינה הימנית של החוף מתנשאת מצודה עתיקה אשר שמרה על העיר מפני פיראטים.

rio (10)חוף קופקבאנה
אחד מחופי הים המקסימים של ריו, וכמו כן, שמה של שכונה יוקרתית למדי שבתיה המהודרים והגבוהים, מתנשאים מעל החוף, אם כי מסוגרים בשערי מגן.
אורכו של החוף כ- 4.5 ק"מ ולאורכו אלפי מרבצי חול, קיוסקים ודוכנים לממכר מאכלים, גלידות ומשקאות, כובעים ומגבות ים ועוד. כל המבקש להתחכך בנופים (ובגופים) האנושיים של ריו, מוזמן להגיע אל החוף. לקראת צהריים מתמלא החוף במאות אלפי רוחצים ומשתזפים. נערכים כאן גם משחקי פוטווליבול (כדורגל חוף המתבסס על משחק כדור-עף, אבל ברגל).
מומלץ להגיע לכאן חסרי כל. ללא תכשיטים, מצלמות או כל סממני יוקרה אחרים. יש לבחון בשבע עיניים את השכנים שלך. וכן, יש כאן גם תעשיית מין.

rio (194)קורקובאדו
הר בולט כגיבנת (שזהו גם פירוש שמו) המתנשא לגובה של 712 מ' מעל הים. זהו אחד הסמלים המפורסמים ביותר בריו ומומלץ ביותר להתחיל כל ביקור בעיר הענק הזאת, בביקור בראש ההר ובתצפית עוצרת נשימה ממעל. אם מזג האויר נאה באותו יום, המראה מרהיב ולא יאומן. ניתן לזהות את מרבית רובעיה של ריו, ולהבין את משמעות היופי העירוני שלה. בראש ההר ניצב פסלו של ישו הגואל (כריסטו רדנטור), אשר הוקם כאן בשנות ה- 20 של המאה הקודמת. הפסל המתנשא לגובה של 30 מ' מבסיסו נראה כפורש ידיו וכמו מבקש לחבק את קהל המאמינים. ניתן לעלות אל ההר באמצעות רכב, ואולם יש שירות של פוניקולאר. הנסיעה חולפת על פני יער יפה.

פבלות בריוrio (272)
אוסף של עשרות שכונות מצוקה שתושביהן הקימו אותן על מדרונות הגבעות המשקיפות על ריו. מקורן בעבדים משוחררים אשר לא מצאו מקומם בעיר הגדולה. הפאבלה נראית כגיבוב של פחונים, בתים קורסים וצריפונים ללא תשתיות של מים, ביוב או חשמל. הפבלות ידועות גם כחממה לפשיעה ברחבי ריו. ידוע על מרכזי סחר סמים בפבלות ועל קרבות רחוב בין מנהיגי רחובות. על פי רוב המשטרה חסרת אונים.
ניתן לסייר כיום בפבלה המשמשת דוגמא לתיירים. הסיור, היוצא מבתי המלון של ריו חושף בתים ואנשים ללא עתיד, כבלי חשמל התלויים באורח אירעי ומסוכן, ביוב הזורם ברחובות הראשיים, אך גם ניסיונות של התושבים לארגן את חייהם, ואף לקבל הכרה חוקית מן העירייה.

הגנים הבוטאנייםrio (327)
על פני שטח של כ- 1,400 ממ"ר, משתרע הגן הבוטאני המרשים של ריו. הגן, הנמצא בסמוך לרחבת מירוצי הסוסים בריו מכיל כ- 5000 מיני צמחים. אלו צומחים ופורחים בין גבעות קטנות, יער צפוף או חובקים בריכות ומזרקות ציוריות. במקום נמצא גם עץ ושמו "פראסה", שהוא העץ הלאומי של ברזיל, ולמעשה גם מקור שמה של המדינה. משהתנחלו כאן הפורטוגלאים היה זה המשאב היחידי שמצאו, ומגזע העץ יכלו בעיקר להפיק צבע אדום.
בנוסף יש כאן גנים של אורכידאות נדירות, פבליונים נאים ופינות נוי לרוב.

הר לחם הסוכרrio (68)
הר גבוה, המתנשא לגובה של 396 מ' מעל הים, והמהווה אחד הסמלים הנופיים המוכרים של ריו. שמו, Pau de Acucar, נלקח מצורתה של כיכר סוכר אותה היו מפיקים ממיץ קני הסוכר. אל ההר הבולט בסביבתו, ניתן להגיע באמצעות מערכת של רכבלים. המראה מלמעלה עוצר נשימה וחושף את מימי מפרץ גואנאברה, את חופי הים הלבנים שמסביב ואת רובעיה של ריו.

יער טיז'וקהrio (312)
על פני שטח של 120 קמ"ר משתרע יער יפהפה. היער הוא שריד מיערות הגשם האטלנטיים שהקיפו את ריו, טרם בנייתה, ואולם עדיין מקיף כמה מרובעיה של העיר. אתר מפורסם הנמצא בלב היער הוא ה"קורקובאדו". בתוך היער יש שבילים רבים, כבישים ודרכי גישה אחרים. אלה חולפים על פני ריכוזי עצים צפופים, צמחיית מטפסים טרופית, מפלים, בריכות ונחלים קטנים. פה ושם ניתן גם להבחין בקופיפי היער השובבים. הכניסה למקום דרך שער, היכן שהנכנסים נבדקים. היער נסגר עם רדת החשיכה.

לראש הדף