מציץ אל העולם,
סיפורים מן הבטן ומן המצלמה

ספר חדש המביא מבט אישי וייחודי אל ארצות ותרבויות קרובות ורחוקות

 

"מציץ אל העולם" הוא ספרו החמישי של עוזי טאובר, מדריך טיולים בארץ ובעולם, מלווה קבוצות, מרצה ומצלם. בספר זה בו הוא פורש לפני הקורא יריעה רחבה בת שמונה מסעות. שמונה סיפורים בהם הוא חווה מפגשים מרתקים עם אנשים ותרבויות, עם צלילים וטעמים, עם מראות ואירועים שונים מרחבי העולם.
 
הקישו על עטיפת הספר למצגת

cover (1)

 

עיון בספרו של עוזי טאובר הוא כמו ריחוף לעבר עולמות קסומים ורחוקים, מסע מרתק בו חוברים יחדיו 30,000 המילים ו- 300 הצילומים לכלל סיפורים מרגשים ואותנטיים.

ספר זה מוגש לכל מי שמבקש לטייל במדינות ובאתרים המוזכרים בספר, ולהתוודע אל התרבויות המרתקות ולהכיר מקרוב באופן קצת אחר ושונה עולמות קסומים ורחוקים.

 

 

 

מעט מילים אישיות.
בין גיאורגיה (גרוזיה) במזרח לברזיל במערב אני מוצא עצמי מבקר ב"ארץ המגף הבועט", איטליה, בה התחלתי את נדודיי בעולם.

בגרוזיה, "ארץ גיזת הזהב" התחקיתי אחר מסעו של הנסיך המיתולוגי יסון וגם זכיתי להכיר ארץ נפלאה.

בסנט פטרסבורג, עירו של פטר הגדול , התוודעתי אל "הצארינה של רוסיה", אל ארמונות הבירה הרוסית לשעבר, אל תככי הצארים והאצילים ואל ההתמודדות היומיומית הקיימת בעיר המתחדשת.

עד היום אני עומד משתאה מול "ברלין – עיר חומה", החושפת הווה מרתק ועם זאת מזכירה עבר טעון וקשה שצץ מכל פינה.

המשכתי מערבה אל האיים הקריביים, ומצאתי עצמי מרקד ומקפץ בקרנבל השטן ברפובליקה הדומיניקאנית, "במקום בו החל העולם החדש".

באי המקסים קובה, חשתי על בשרי את הדיה של סופת ההוריקן "ווילמה" המתדפקת על דרום האי, האזנתי לנאומיו המשודרים בטלוויזיה הקובנית של פידל הבלתי נלאה והנה אני מספר את סיפורה של "קובה – המהפכה כבר בדרך".

באירלנד, האי הירוק, היכרתי את "החלילן ושדון ההר" ומיתוסים נוספים, ושוחחתי עם תושביה הנפלאים על בירה, על מרחבי ירק ואבן בהם ניטשו מלחמות ומרידות וסתם, על הטיפוס האירי.

בעיר סלוואדור דה באהיה שבברזיל חוויתי על בשרי ניסיון שוד אמיתי; לא להאמין, אך הותקפתי על ידי חבורת צעירים שחורים לאור היום, אולם גם זכיתי להתמוגג לצלילי הקרנבל המטורף המתנהל בה.

 

בכל מקום בו ביקרתי, צילמתי מאות צילומים ובחנתי נופים, בני אדם ותרבויותיהם. התמוגגתי מול שפע הטעמים והצלילים האופייניים לכל ארץ. כיליד הארץ, כמורה דרך המחובר אל נופי ארץ ישראל, עברה ומורשתה, אני שמח תמיד לחזור אל כור מחצבתי, להרהר במה שראיתי בניכר ולהעלותו על הכתב, בהשוואה לארצנו.

 

 

ניתן להשיג ב"סטימצקי", או ישירות בהוצאה לאור
באמצעות מייל – kartis@netvision.net.il

או בטל. 052-5954040

 

 

לראש הדף