איסלנד

"מדינת הקרח והאש"

8 לילות/ 9 ימים – ICEL
חצי פנסיון
טיסות ישירות בחברת אל על

בלעדי לחברת מילניום – בהדרכת עוזי טאובר

האי איסלנד נחשב לאחד מהיעדים המיוחדים והנדירים של עולם התיירות.

האי בים הצפוני משלב בין היסטוריה ויקינגית עתיקה לנופים צפוניים ותופעות וולקניות וקרחונים שנמצאים רק כאן. נופי האי לא דומים לשום דבר מוכר אחר על כדור הארץ. מידי קיץ מגיעים לכאן עופות ים רבים ובאי דוהרים עדרי סוסים איסלנדיים כאילו נלקחו מעולם הפנטזיה. נכיר מקרוב את הנופים של דרום האי ודרום מזרח האי, העיר רקייויק ומערב איסלנד.

 

יציאה

חזרה

מחיר לאדם בחדר זוגי

מחיר יחיד בחדר זוגי

25/07/21

02/08/21

3455 €

799 €

 

יום 1/ תל אביב – איסלנד Tel Aviv – Keflavik

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רקיינס אל עיר הבירה רקייויק. נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את "קייליר" – חרוט געשי בצורת פירמידה. כניסה אל המלון ברקייויק – הבירה הצפונית בעולם.  ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית  -The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגוויטלר  ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר Thingviller . בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" – הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל גייזר  הסטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס -Gulfoss מפלי הזהב, סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה בלגונה גיאותרמית הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 3/ החוף הדרומי והצוק בדירהוליSeljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן – אייפיקליוקוטל ומירדלסיוקוטל. נבקר במפל סלליינדפוס, הנופל מצוק גבוה ואפשר להקיף אותו 360 מעלות. באופק נראה את איי וסטמן השייכים גם הם לאיסלנד. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס – אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדלסיוקוטל והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים – עופות ים צבעוניים.  ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 4/ שמורת סקפטפל ושיט בלגונת הקרחוניםSkaftafell – Jokulsarlon –

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של התפרצות וולקנית בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. לקראת צהרים נגיע אל שמורת סקפטפל למרגלות קרחון ווטנהיוקוטל – הקרחון הגדול ביותר באי שעיצב את כל הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נצא למסלול הליכה בשמורה אל סברטיפוס – המפל השחור וקיר משושי בזלת מרשים מאחורי המפל. מכאן נמשיך בנסיעה אל קרחון הסבינספליוקוטל – לשון קרחון ענקית היורדת מכיפת הקרח. מסלול הליכה קצר יוביל אותנו לנקודת תצפית על הקרחון והלגונה שבקצהו. אחר הצהרים נמשיך מזרחה אל יוקלסלרון – לגונה ענקית בין הקרחון אל הים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים. נצא לשיט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים. סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5/ העיירה ויק, החוף השחור ברייניספייארה, קרחון מירדלסיוקוטל Reykjavik – Vik – Reynisfjara – Solheimajokul

נסיעה חזרה מערבה אל העיירה ויק. העיירה הקטנה צופה על חוף חולות וולקניים שחור וצוקים מחודדים המשמשים אתר קינון לאלפי עופות ים. נבקר בחוף רייניספייארה בו נוכל לראות את הצוקים, מערת משושי בזלת, קינון של עופות ים וגלים גדולים הנשברים על החוף. לפי האגדה הצוקים הם מפרשי ספינת טרולים שהפכו למאובנים. מכאן נמשיך מערבה אל לשון הקרחון סולהיימאיוקוטל היורדת מכיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקוטל. נצא למסלול הליכה קצר לתצפית על הקרחון. מתחת לקרחון הר געש פעיל מאד בשם קטלה. נלמד על ההתפרצויות הוולקניות לאורך השנים ועל אגדת המכשפה קטלה החיה בתוך הקרחון. 

אחר הצהרים נסיעה חזרה לעיר רקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון

יום 6/ פיורד הלוויתנים, מפל תראונפוסאר ומפל הילדיםBorgarnes – Hvelfjordur  Husafell

נסיעה צפונה מרקייויק. נחלוף על פני הר הגעש הכבוי אסייה ונפנה לאורך פיורד הלוויתנים – אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לוויתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון הלנגיוקוטל אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נבקר במתקן השואב מים חמים וקיטור מבטן האדמה ונלמד על הדרך בה מנצלים האיסלנדיים את כוחות הטבע לחימום וחקלאות. נמשיך מזרחה אל חראונפוסאר – מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר הנקרא מפל הילדים ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לרקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 7/ חצי האי רקיינס והלגונה הכחולה Blue Lagoon – Reykjaness

נקדיש את היום לחצי האי רקיינס דרומית לרקייויק. חצי האי רקיינס הוא אחד האזורים הפעילים ביותר גיאולוגית באיסלנד. עשרות רעידות אדמה קטנות בשנה ולאחרונה התפרצות וולקנית שמשכה תשומת לב רבה. נבקר בחוף פראי ולציידו מגדלור גבוה וציורי. מול החוף צוקים גבוהים ועליהם מקננים מאות עופות ים. נמשיך אל תחנת כוח גדולה המפיקה חשמל מקיטור הנובע מבטן האדמה. לא רחוק משם נבקר בגשר המחבר את שני חלקי הלוחות הטקטוניים אמריקה עם אירופה. אחר הצהרים נהנה מטבילה בלגונה הכחולה – אתר רחצה גיאותרמי מושקע וצבעוני בין שפכי לבה עתיקים וטחב ירוק. למים ולבוץ שבקרקעית הלגונה תכונות ריפוי  והמים החמים מושכים תיירים ואיסלנדיים לטיפולי ספא, רוגע וטבילה במים החמים תחת כיפת השמים. נסיעה חזרה לרקייויק. ארוחת ערב ולינה במלון. 

יום 8/  שיט צפייה לוויתנים וביקור באי וידי

נסיעה אל הנמל של רקייויק ונעלה על ספינה קטנה שתיקח אותנו לכמה שעות של שיט במפרץ פקסה. נשוט אל אי עליו מקננים בקיץ מאות פאפינים ואחר נצא לעומק הים על מנת לאתר לוויתנים מסוג מינקי או לוויתנים מסוג גבנון. בהמשך השיט נרד אל האי וידי עליו נבנה ביתו של ראש עיריית רקייויק הראשון. נצא למסלול הליכה קצר באי ונראה מקרוב את יד הזיכרון לג׳ון לנון שחנכה אשתו יוקו אונו. נשוט חזרה לרקייויק ונוכל ליהנות מקו הרקיע של העיר והמבנים המיוחדים על קו המים. אחר הצהרים נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימסקירקיה, היכל הארפה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

יום 9/ איסלנד – תל אביב

בהתאם לשעות הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל.

יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון. 

טיסות

תל אביב – רקייויק – תל אביב בטיסות ישירות של חברת אל על (מטוס דריימלינר)
תל-אביב – רקייויק  המראה 08:00 נחיתה 12:00
רקייויק – תל-אביב  המראה 21:00 נחיתה 04:00 (למחרת)

תוספת למושב עסקים (שירות מלא ) $1960
תוספת למושב פרמיום (שירות מלא ) $950
תוספת למושב אקזיט הלוך ושוב $400
תוספת לשורה הראשונה מחלקת תיירות $150

מלונות
ברמה 4 כוכבים או הטובים שיש במקום

כלכלה
חצי פנסיון

 תחבורה
אוטובוס מאוורר לאורך המסלול

הדרכה
עוזי טאובר

כניסות לאתרים:

* שמורת הטבע תינגווילר
* סיור מקיף ברקייויק / מעגל הזהב והלגונה הסודית

* גולפוס
* החוף הדרומי והצוק בדירהולי
* מפל סלליינדפוס + מפל סקוגפוס
* קרחון המירדלסיוקוטל
* הצוק של דירוהלי
* שמורת סקפטפל שיט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים
* מסלול הליכה בשמורה אל סברטיפוס

* קרחון הסבינספליוקוטל / העיירה ויק / החוף השחור ברייניספייארה / קרחון מירדלסיוקוטל / פיורד הלוויתנים / מפל תראונפוסאר / מפל הילדים 

* חצי האי רקיינס והלגונה הכחולה
* שיט צפייה לוויתינים וביקור באי וידי

טיפים לנותני השירותים
טיפים לנותני השירותים למעט המדריך הישראלי

המחיר אינו כולל

מיסים:
כל תוספת במיסי הנמל, ביטחון ושינוי במחירי הדלק שיתווספו לאחר ה – 01.01.21  ומסים שישולמו במזומן בחלק משדות התעופה.

ביטוח:
ביטוח נסיעה רפואי ומטען – מומלץ ביטוח מורחב ומותאם לתקופה זו -ניתן לרכוש במשרדנו.

הוצאות אישיות:
כל הוצאה בעלת אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד .

תנאי תשלום וביטול

תנאי תשלום
ניתן לשלם בכרטיס אשראי –בתשלום אחד או בקרדיט לפני היציאה
העברה בנקאית : שקלית / דולרית.

 דמי ביטול
במקרה של התפרצות קורונה לפני היציאה בידוד או הידבקות ניתן לבטל  48 שעות לפני הטיול ולקבל החזר כספי למעט $47 דמי טיפול וזאת בתנאי שיש ביטוח רפואי

רשימת בתי מלון או דומים להם ברמה:

REYKJAVIK – GRAND HOTEL REYKJAVIK

Hotel Klaustur Kirkjubaejarklaustur

ביטוח נסיעות
רצ"ב התנאים המלאים בנושא הרחבה לכיסוי לביטול וקיצור נסיעה (גם עקב מגיפה)!

להלן תעריפי הפוליסה בהתאם לבקשתך הכוללים:

 1. תעריפי ביטוח ליום לפוליסה עבור אנשים ללא טיפול תרופתי וללא בעיות רפואיות קודמות:

הפוליסה אינה מיועד ללקוח שעבר ניתוח/ אשפוז/ החמרה בחצי שנה האחרונה:

 1. תערפי ביטוח ליום לפוליסה עבור אנשים שנוטלים טיפול תרופתי או בעלי מצב רפואי קיים /נכות וכד'. הפוליסה אינה מיועד ללקוח שעבר ניתוח/ אשפוז/ החמרה בחצי שנה האחרונה:

להלן הכיסויים הכלולים בהצעה (גם עבור נוטל תרופות- מצב רפואי קיים, וגם עבור אלו שלאינם נוטלי תרופות):

 1. הוצאות רפואיות בחו"ל (גם במקרה של מגיפה)
 2. הטסה רפואית מחו"ל לישראל
 3. טיפול חירום בשיניים בחו"ל
 4. הארכת שהות בחו"ל עקב אירוע רפואי
 5. פינוי ממקום האירוע לבי"ח קרוב בחו"ל,
 6. העברת גופה מחו"ל לישראל
 7. הוצאות מלווה במקרה של אירוע רפואי שקרה למבוטח בחו"ל (אשפזו מעל 3 ימים, בהוראת רופא ובאישור חברת הביטוח)
 8. חבות כלפי צד ג
 9. איתור וחילוץ
 10. מטען (כבודה)- כולל כיסוי לאובדן או גניבה של מכשיר סלולארי נייד עד 250$.
 11. עיכוב בהגעת כבודה לחו"ל
 12. תאונות אישיות
 13. ביטול וקיצור נסיעה עקב סיבה רפואית שאינה מגיפה- עד 5,000 $ מתוכם 2,000$ לכרטיס טיסה)

ביטול נסיעה עקב מגיפה: במקרה של בידוד או הידבקות ב"קורונה"- הכיסוי הינו רק עבור 400$  לכרטיס טיסה.

קיצור נסיעה עקב מגיפה: במקרה של הידבקות ב"קורונה" בחו"ל, או "סגר" בחו"ל שאינו מאפשר חזרה לישראל- הכיסוי הינו עד 150$ ליום ועד לסך 1,000$ לכל התקופה בא נדרש לשהות המבוטח – מעבר לתקופת הביטוח.

הרחבות שאינן כלולות בהצעת המחיר:

 1. הרחבה לספורט אתגרי (לכל תקופת הנסיעה!)- בתוספת תשלום חד פעמי של  20$ לאדם.
 2. הגדלת תקרת הכיסוי לביטול וקיצור נסיעה עקב מגיפה45$ ליום לאדם.

הכיסוי :

 • ביטול וקיצור נסיעה עקב מגיפה מוגדל:

1.בביטול נסיעה: הידבקות ב"קורונה"-5,000$ מתוכם 2,000$ לכרטיס טיסה

2.בקיצור נסיעה: הידבקות ב"קורונה" בחו"ל, או "סגר" בחו"ל- 5,0000$ מתוכם 2,000$ לכרטיס טיסה

 1. ההרחבה לא חלה במקרה של ביטול נסיעה עקב בידוד לפני היציאה.

  לקבלת פרטים נוספים:

  לראש הדף