kartis@netvision.net.il

בנוסף, מוזמנים לעיין בכל ההרצאות שלי

עוזיאת הרצאותיי (אותן אני מכנה "הרצגות") אני מגיש בעזרת מצגות אותן בניתי בשקידה רבה. כל מצגת כוללת שפע של צילומים ייחודיים, מלל נלווה, אנימציות היתוליות, קליפי ווידאו וכמובן, מוסיקה אותנטי,

 
 סדרות הרצאות
שקופית1 שקופית3
שקופית4 שקופית2
  14 - 18
 
מסעות אל העולם החדש: על אמריקה הלטינית
כאן החל העולם החדש

ביקור ברפובליקה הדומיניקנית ובקרנבל השטן.
 

אודות ארץ המהפכנים, האידאולוגיה, ארץ הטבק והרום, ארץ הסלסה והנופים. ארץ המוסיקה הבלתי נגמרת.
 

סיור מצולם ומתוסרט סביב ארגנטינה, ארץ השילוש הקדוש (כדורגל, בשר וטנגו)
טבע, הרי געש נישאים ופעילים, יערות עננים אין סופיים, חופי ים ובעלי חיים נעלמים. זאת ועוד ב"שוויץ של אמריקה הלטינית", ארץ החיים הטהורים.  

 כיצד קמה, שלטה, התנהלה ו…כיצד נפלה אחת התרבויות הגדולות של העולם העתיק. פרו, ארץ הזהב, המורשת והנופים.
 
ברזיל של נופים, ברזיל של תרבויות, קרנבלים ושמחה
גואטמלה – מסתורין ושמאניזם במולדת המאיה
על ארץ געשית מיוסרת, על נופיה המרהיבים ועל תרבות המאיה שפרחה בה, נכחדה אך נשמרת.
מרבית הרי הגעש בדרום אמריקה, בעלי החיים הנדירים ביותר בעולם, נופים עוצרי נשימה ובעיקר, ילידי השבטים האבודים של האינקה
  
על ארצות אירופה כפי שטרם ראיתם 
מאז איחודה טוענת בירת גרמניה לתואר "עיר הבירה של אירופה". על אדריכלות ותרבות, על היסטוריה עקובה מדם ועל מורשת, ועוד מבטים מזווית שונה על ברלין.
איחוד גרמניה חושף בפני המבקר את הערים הגדולות, החשובות והמדהימות אשר נותרו מעבר למסך הברזל במשך שנים. על דרזדן, ווימאר, וויטנברג (עירו של מרטין לותר), מזרח ברלין, פוטסדאם ומה שביניהן.
הראשונה (וכן, הרצאה עצמאית) בסדרה בת 4 הרצאות אודות איטליה היפה והבלתי מוכרת. ארץ הרומים, הרנסאנס, האפיפיורים, ערש תרבויות מערביות, בלקט של מצגות, מוסיקה וסרטונים
אחד המחוזות היפים והרומנטיים ביותר באיטליה. מולדת הרנסאס, מחוז בו נוצקו תשוקות, נכתבו הרומאנים הגדולים ונמזגו היינות הטעימים בעולם.
וונציה – אימפרייה בת 1000 שנה, הטמינה בחובה פרשיות מגוונות וסודות רבים. כיצד קם לו שבט ומקים אימפריה השולטת בימים ומותירה את חותמה בכל פינה בה שלטה, עד עצם היום הזה. על וונציה השוקעת ועוד.
האי הגדול ביותר בים התיכון היה ועודנו צומת דרכים גדול וחשוב. מפגש תרבויות, קליפת אגוז בסערת מלחמות, מורשת נוקשה ורומנטית, מאפיה ועוד.
בירת אימפריה ותככים, העיר בה נוסדו התיאטראות, קמו ונפלו מלכים ונערפו ראשים. העיר שעמדה באימת מלחמות והפצצות, עיר הבילוי והקניות, לונדון – בהחלט מחכה לנו.  
חלקו הצפוני של האי הבריטי היה אזור בו התגודדו שבטים קלטיים וסקוטים סוררים. בארץ מדהימה זו נסקור את נופי הפרא, את נפשם האצילית של בניה, נכיר את תושביה הגאים והנחרצים, ו…נפריך דעות קדומות.
מאות שנים היתה אירלנד כבושה ע"י אנגליה. עוד קודם לכן התפתחה בה תרבות קלטית ציורית אשר שרדה מאות בשנים, והבאה לכלל ביטוי עד היום במיתולוגיה ובפולקלור האיריים. על נופים וטבע, על שירה וריקוד, על כבול וביצות, ועל אגדות עם נפלאות באירלנד. 
פריס – חלון אל היופי

מרכז אירופה, בירת קיסרות וצרבות, עיר הבילויים, האורות והרומנטיקה. ערש המהפכות והשאנסונים המרגשים. פריס כפי שלא היכרתם.
חבל הארץ הדרום מזרחי של צרפת הינו מהמרתקים, הפוריים והיפים בצרפת. פרובנס, הנהנית מאווריה ים תיכונית לצד אווירה אלפינית ואירופאית מגלמת את כל היפה והטעים במחוזותינו. על תרבות רומית עתיקה, על יינות וחופים כחולים, על אהבות ואמנים, ועל שאר תענוגותיה של פרובנס. 
בירת הפדרציה הרוסית הייתה מוקד למלחמות ומהפכות. מנסיכות קטנה לאחת הבירות המשפיעות ביותר בעולם. נשוט לאורך נהר מוסקבה, נתבונן במצעדי הצבא האדום, נאזין לסיפורי הגבורה (והזוועה) מימי המשטרים האפלים ונשוטט ברחובותיה וחצרותיה.
במשך כ- 200 שנה הייתה סנט פטרבורג עיר הבירה של האימפריה הרוסית. החלון המערבי של רוסיה, החושף למבקר בעיר תככים ואהבות, מלחמות ומהפכות חצר, מבט מרשים אל אדריכלות, מוסיקה ובאלט בעירו של פטר הגדול.
אוסף מצגות מקסימות החושפות את יופיין של שתיים מהמובילות במדינות יוגוסלביה בעבר.
שמורות טבע, פניני ערים קדומות, רסיסי היסטוריה והמון המון מוסיקה.
במרחק שעתיים וחצי טיסה מישראל נמצאת אחת מהיפות בארצות הגוש הקומניסטי לשעבר. גיאורגיה, אחת מ- 15 הרפובליקות הסובייטיות, מגלמת מיתולוגיה ומסורת, נופים עוצרי נשימה ומסורות מתגלגלות מדור לדור.
נורווגיה הינה אחת מיפות המדינות בעולם. נופה מגלם תהליכים מרתקים אשר החוללו על פני כדור הארץ, ועיצבו את התצורות המענייניות ביותר. על פיורדים וקרחונים, על וויקינגים ולאפים, ועל תרבות עירונית מגוונת בנורווגיה.
מדבר סהרה הינו הגדול במדבריות העולם. ים אין סופי של דיונות ומשטחי חצץ חומים, שבטים נודדים ואימפריות שכבשו והנחילו במקום תרבויות ייחודיות. מדבר של אגדות ואהבות, מסתורין ורומנטיקה, סוחרים ועבדים, זהב ועוד.  
עיר צריחי הזהב הייתה בירתה של ממלכת בוהמיה. מושב מלכים, בירה של הקיסרות הרומית גרמאנית הקדושה, מושב בישופים ומרכז דתי תרבותי מאין כמותו. כיום פראג הינה פנינה תיירותית מקסימה המגלמת היסטוריה של מהפכנות והתנגדות, ערש התיאטרון השחור והאופרות היפות, בירת הרפובליקה הצ'כית המתחדשת.
במשך שנים הייתה פולין מעין כתם על העולם. המקום בו התרחשו הזוועות הגדולות ביותר, הבלתי נתפסות. 
לצד אלו מתרגשת ארץ המלקקת את פצעי הקומוניזם והעבר השחור, ומוריקה בכל פינה.
מאז עידן התגליות במאה ה- 15 הייתה ליסבון בירת ממלכה גאה, עשירה ונוטפת אגו. שינויים מרחיקי לכת בהיסטוריה העולמית, רעידות אדמה וטלטולים שלטוניים הפכו אותה למקום שכוח ועני. כיום, ליסבון עושה את ה- Come Back שלה, ובגדול. 
על ארמונות ומבצרים, על יהדות ואנוסים ועל שירת ה"פאדו" הנוגה
 
ארץ ישראל המפתיעה
מסע מרגש, מנוגן ומצולם, אשר חובר לרגל חגיגות שישים שנה למדינה, והחוך לאורכה ולרוחבה של ישראל. ישראל על רגעי השיא והשפל בתודותיה, ישראל של מלחמות ותקוות לשלום, ישראל של טבע ונופים וקהילות רב תרבותיות.
מצגת מרתקת העוסקת במלל, סרטונים ומצגות בתיאורי ארץ ישראל לתולדותיה, כפי שנכתבו, צויירו וצולמו על ידי עולי רגל. צליינים, מבקרים, גאוגרפים ותיירים מזדמנים. אלה וגן אלה הותירו את רישומיהם ומתארים את דמות הארץ מזה כ- 1700 שנה.
ים המלח הינו אוצר הטבע החשוב ביותר בישראל. תולדותיו שזורים בגיאולוגיה המרתקת של כדור הארץ. סיפוריו מסופרים עוד מימי המקרא ושזורים בתולדות ישראל של בית שני, ימי המשנה,וימי הנזירים הקדמונים, והמחקרים שנערכו בו גילו עולם מופלא של חי, צומח ודומם.
מדבר יהודה הינו מדבר מקומי, קטן וצנוע המשתרע לאורך ים המלח, ממזרח לירושלים. מאז ומעולם נחשב כארץ מפלט, כערש ההתקוממויות היהודיות וכמקום בו נערכו אירועים דרמטיים בתולדות ישראל. על מדבר יהודה כיעד היסטורי ותיירותי, בהרצאתי "לך לך למדבר". 
מעל 100 שנה חלפו עם ייסודה של אחוזת בית, השכונה העברית שמחוץ ליפו. היו אלו שנים של יצירה, עשייה והתעוררות החלום הציוני. תל אביב מגלמת את החלום הציוני העברי העירוני המרשים ביותר, והיא הייתה לאחת מן המרתקות בערי העולם.
בארץ ישראל של שלהי הבית השני נולדה אחת התנועות הצנועות אשר הייתה למובילה בדתות העולם. ישו נולד בארץ ישראל (ארץ הקודש) כיהודי, חי כאן ואף מת כיהודי. בשורתו מוצגת בסדרה של אירועים פלאיים המופיעים בסיפורי הברית החדשה, אירועים המספרים סיפור צבעוני ונפלא המעטר כמעט כל קיר של כל כנסייה בעולם.
ארץ פלשת המשתרעת במישור החוף הדרומי הייתה המקום בו עברה דרך הים ההיסטורית. לאורכה ולרחבה של ארץ פלשת קמו ונפלו תרבויות, הלכו ובאו לוחמים וסוחרים, נבנו ונהרסו יישובים, ונרשמו אירועים דרמטיים בתולדות ארץ ישראל.
 
לראש הדף