הרפובליקה הדומיניקאנית

בלב אי קריבי עטור דקלי קוקוס, חופי תכלת וחולות של זהב "יושבת" הרפובליקה הדומיניקנית. ארץ שפניה רבים מספור, ארץ שתושביה צבעוניים ומיוחדים, ארץ שה"מרנגה" המנוגנת בה מקפיצה וסוחפת חושים. כזאת היא הרפובליקה הדומיניקנית.
ברפובליקה הדומיניקנית, מקום בו החלו המתיישבים הספרדים מלפני 500 שנה בגילוייה של אמריקה, בהתנחלות ובהתיישבות, פגשתי גם את הקרנבל הצבעוני והיפה ביותר – קרנבל השטן בלה-ווגה.

שטח: 48,900 קמ"ר / אוכלוסייה: 9 מיליון תושבים / עיר הבירה: סנטו דומינגו / גיאוגרפיה: גוש ההריי נישא במזרח האי, במערב – שפלת גבעות נמוכות ועמקים פוריים, חוף ים חולי ומרהיב / כלכלה: טבק, סוכר, תיירות

                                                                                 
הקישו על הצילום לאתרים בסנטו דומינגו
סנטו דומינגו
20044444 (39)
עיר הבירה של הרפובליקה הדומיניקאנית, המונה
כ- 2.1 מיליון תושבים. העיר הוקמה ע"י מתנחל ספרדי שנמלט מחבורתו בשל קטטת שיכורים, ב- 1594. בהמשך, נבחרה ע"י דייגו קולומבוס (בנו של..) להיות עיר הבירה של היספניולה (שמו הספרדי של האי). זוהי עיר צבעונית וצפופה, עם רחש בלתי פוסק של זרימה אורבאנית. המקומיים מתהדרים בעירם כי "כאן למעשה, החל העולם החדש". כאן הוקמה מצודת האבן הראשונה, קתדראלת האבן הראשונה וכדומה. הרובע העתיק – סונה קולונה – רווי בנייה קולוניאלית עתיקה, כמו גם חנויות תיירים, מסעדות ומועדוני לילה.
יש בעיר שוק מלאכות יד תוסס הנקרא "מרקאדו מודלו".
כדאי להשקיע בעיר שלושה ימים לפחות ואף להפכה לנקודת זינוק למקומות נוספים באי.
 
מפרץ סמאנה
20044444 (8)
מפרץ רגוע וקסום המשתרע בפינה הצפון מזרחית של האי. כאשר הגיע קולומבוס אל האי ניסה לנחות במפרץ זה, אשר נגלה לפניו לראשונה. ילידי המקום קבלו את פניו במטח חיצים. קולומבוס הנעלב סובב את ספינותיו והפליג למקום אחר, וכינה את המפרץ "גולפו דה לה פלאצ'ה", מפרץ החיצים.
כיום המפרץ עטור בחופים לבנים ובוהקים והגישה אליו חולפת על פני יערות עבותים של דקלי קוקוס. יש כאן כמה אפשרויות בילוי ואטרקציות. החשובה מכולן, צפייה בלוויתנים, המגיעים הנה כל שנה מעומק האוקיינוס (ינואר – מרץ) ללדת את וולדותיהם ולהאכילם. בהזדמנות זו הם עורכים "מופעי ראווה", סלטות וגייזרים.
 
רכס הרי קורדיליירה
20044444 (41)
רכס הררי העובר כשדרה אורכית לאורך המדינה. פסגת הרי קורדיליירה מתנשאת לגובה של 3,100 מ' ושיאה, פיקו "דוארטה" (ע"ש גיבור מלחמת העצמאות הדומיניקאנית). ההרים עטורים ביערות עבותים, בנהרות שוצפים ונחלים, במפלים ובכפרים חקלאיים קטנים.
המיוחד ברכס הוא תיירות אתגרית המתקיימת פה ומופעלת ע"י כמה חברות. סנפלינג, ראפטינג, רכיבה על סוסים וטרקטורונים, נהיגה בג'יפים ומסעות רגליים. כולם חולפים על פני נופים עוצרי נשימה, בלב כפרים אותנטיים וליד עמקים קטנים ובהם שדות ומטעים. כמובן שנופי היער אינם משים לרגע מן העין. 
עיר המחוז הגדולה נקראת הרבקואה, והיא מונה כ- 60000 תושבים.  
 
שמורת לוס האיטיסס
republic (6)
שמורת טבע ייחודית ונדירה הנמצאת בלב ים, בחלקו הצפוני של מפרץ סמאנה. מדובר בשרשרת של איים זעירים הבולטים מעל פני הים השלו. שטחו של כל אי
כ 200 – 400 מ"ר והנוף הנוצר הוא של "כובעים מחודדים" (האיטי – כובע מחודד). המיוחד באיים אלו שהם מבודדים, מכוסים צמחיית יער עבותה ומשמשים בית גידול לעופות מקננים כגון פריגאטות ושקנאים. בעבר נהגו אינידאנים להסתתר באיים מפני הפולש הספרדי. מאה שנים מאוחר יותר, במאה ה- 17 הפך המקום למסתור לשודדי ים, שנהגו אף להטמין כאן את מטמוניהם.
ניתן להגיע רק בהפלגה, ממפרץ סמאנה או צפון המפרץ.
 
 
קרנבל השטן בעיר לה ווגה
20044444 (18)
קרנבל תוסס וצבעוני המתרחש כל שנה, בחודש פברואר (חודש הקרנבלים העולמי) בעיר לה ווגה. הקרנבל מיוחד לשטן עצמו, המגלם את כל הדברים הרעים מהם חוששים הדומיניקאנים. או אז מתחפשים מאות צעירים לשטנים ציוריים ומאיימים, ומצויידים באלות בד הם רצים ברחובות העיר, רוקדים ומקפצים ומחלקים מכות נאמנות לקהל המתקלס בהם. בד בבד מתרחשת במקום שמחה גדולה, אירועי שתייה וזלילה, תרבות ומחול, נאומי פוליטיקאים ובחירת מלכת היופי הארצית.
המסיכות ממומנות ע"י ספונסרים עשירים, והמתחרים מאוגדים בחבורות. הזוכים בתחרות המסיכה והריקוד היפים ביותר, ישתתפו בקרנבל המסכם בסנטן דומינגו.
 
בוקה צ'יקה
2006 (102)
עיירה קטנה המונה 10,000 תושבים, בחוף הדרומי של המדינה, כ- 40 ק"מ מזרחית לסנטו דומינגו. ייחודה, בחוף הים הנפלא שלה, והנגזרת שלו שהוא מפעלי תיירות גדולים. במקום יש כמה בתי מלון גדולים המציעים תיירות "הכל כלול", כולל אפשרויות טיולים באיזור.
העיירה עצמה צבעונית מאוד והרחוב הראשי עמוס בחנויות של מזכרות, סיגרים, מסעדות ועוד.
יש אפשרות לשכור במקום אופנועים לטיולים, או לצאת להפלגות אל הים הפתוח או לחוויות גלישת גלים
וצלילה בלב ים. 
 
אלטוס דה שבון
2006 (111)
אתר יפהפה המדמה כפר ובניה קולוניאלית עתיקה, אך הוקם בשנות ה- 70 שלה המאה ה- 20. באלטוס דה שבון ניתן לטייל ולהתרשם מסגנונות הבנייה הייחודיים של בתים פרטיים של ספרדים אשר התנחלו באי לפני כ- 450 שנה ואילך. בכפר הציורי יש שחזור נאמן של וילות, כנסייה, כיכר ציבורית, אמפיתאטרון ועוד. ממרומי הגבעה ניתן לצפות על הנהר שאבון, ואף לרדת למטה, לרחוץ בו או להפליג לאורכו על גבי ספינת שעשועים.
הכפר שימש גם כאתר הסרטה והנצחה לאירועים שונים המוזכרים בהיסטוריה של הרפובליקה הדומיניקאנית.
 
האי סאונה
2006 (75)
אי קטן הנמצא במרחק של שעה וחצי הפלגה מן הפינה הדרום-מזרחית של הרפובליקה הדומיניקאנית. האי סורואה הוא מחוז של שלווה ורוגע, מפלט מן החיים הסואנים ומקום נהדר לתפוס ראש, יוגה או מדיטציה.
האי מוקף ים צלול וחופיו לבנים בוהקים ועטורים בעצי קוקוס וגפן ים. ניתן לרחוץ בשלווה במקום, להפליג לכל עבר, לסעוד בכמה מן המסעדות שבאתר הבלתי מיושב הזה (מסעדות ומזנונים מאולתרים)) ולהרהר בחיי שודדי הים אשר הפכו אותו בעבר לאחד מבסיסיהם
 
 
 
 
 
לראש הדף