סובב בריטניה

שיט באניית פאר המציעה את כל הפינוקים האפשריים והעוגנת בכמה מן המקומות המרתקים ביותר ברחבי האיים הבריטיים.

במסגרת השיט נחקור את חופה הדרומי והמזרחי של אירלנד. האי האירי הוא המקום בו שרדה מורשת קלטית, ואת תכניה נוכל לראות גם כיום, אם בשפת המקומיים (השפה הגיילית) ואם בפולקלור ובמיתוסים. מאז ימי הכיבוש האנגלי ועד ראשית המאה ה- 20 הייתה אירלנד ארצם של לורדים אנגלו-אירים עשירים, לצד אירים מקומיים מושפלים ורעבים, וכן מהגרים. בביקורינו בנמלי האי האירי נעקוב אחר התפתחות המורשת האירית הקדומה, נלמד על הגעת הנצרות והפיכה של אירלנד ל"אי הקדושים המלומדים", נכיר את תולדותיה תחת עול השלטון האנגלי, נעמוד מקרוב על ימי ההגירה הגדולה של בני האי מארצם ועל מאבק האירים לעצמאות. לצד כל אלה, קיימת עדיין המחלוקת ההיסטורית בין קתולים לפרוטסטנטים, על כך נוכל ללמוד בביקורנו בבלפסט, בירת צפון אירלנד.
בין לבין נכיר את הבירה המצוינת, את מנהגי הפאב המקומי ואת הפולקלור הייחודי של האירים ואת נופיו הפראיים של האי.

בהגיענו אל הצד האירופאי של התעלה הבריטית נעמוד על חשיבותה בימי שלום ובימי מלחמה. נבקר באתרי הנחיתה של ה- D-Day, ובאתרים נוספים מרגשים.
נשוב ונחצה את התעלה חזרה אל האי האנגלי ונשתאה נוכח המצוקים הלבנים הבוהקים למרחוק של עיר הנמל דובר על שלל תולדותיה, וחזרה לצדה האירופאי של התעלה, והפעם, אל העיר הציורית ברוז'.

במהלך הטיול נקשור את הנופים והמראות, את תולדות הים והארצות, את הפולקלור המקומי ועוד לכלל חוויה מטיילת מושלמת, לצד הנאה ופינוקים ללא סוף באניית הפאר שלנו.

8 - 20 ביולי 2019

לפרטים והתקשרות:
052-5954040
kartis@netvision.net.il