האיים הקנרים הם קבוצת איים יפהפיים השייכים לספרד ונמצאים מול חופי מרוקו. נופים עותקי נשימה של רכסים הנישאים מוקפים חופים עם חול שחור ואפור וים בגוונים של כחול וטורקיז. באיים הקנרים צמחיה שופעת של דקל קנרי ,עצי דרקון, מטעי בננות, יערות עד של ער אציל ואורנים קנרים. שמורות טבע מרהיבות סביב לועות ענק של הרי געש כבויים וסלעים וולקניים היוצרים מגוון רב של צורות מרתקות המפעילות את הדמיון. כפרי דייגים ועיירות ציוריות, תושבים מסבירי פנים ומזג אויר נוח כל השנה.

26 בספטמבר – 2 באוקטובר 2019

יום מספר 1 | 26.09.2019 | תל אביב – מדריד – טנריפה (Tenerife)

בשעות הבוקר, נצא בטיסה למדריד ומשם בטיסת המשך לאי טנריפה. טנריף, האי הגדול והמאוכלס ביותר בקבוצת האיים. אחרי הנחיתה ניסע לעיירה פוארטו דה לה קרוז נטייל על הטיילת המיוחדת "לגו מרטינז" שבנה האמן "ססר מנריקה" ונמשיך לסיור קצר בעיר פוארטו דה לה קרוז. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

יום מספר 2 | 27.09.2019 | טנריפה – לה לגונה (La Laguna) – שמורת אנגה (Anaga)

אחרי ארוחת בוקר יום נהדר לפנינו, נתחיל את היום בסיור לגלות את העיר העתיקה ההיסטורית לה לגונה העיר השנייה בחשיבותה של טנריף עד 1723 הייתה בירת האי, ממוקמת בקרבת מסנטה קרוז באזור הכפרי היפיפה של עמק אקרה (Aguere). נמשיך ונטייל ברכס הרי האנגה בצפון מערב האי בצמחיה ירוקה וכפרים חקלאיים ונערוך תצפיות נוף מדהימות לעבר סנטה קרוז והאוקיינוס האטלנטי המקיף את האי. סנטה קרוז דה טנריף (Santa Cruz de Tenerife) היא עיר נמל יפה. בסביבות הנמל החשוב שדרות רחובות רחבים, כיכרות ושטחים מטופחים אקזוטיים. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

יום מספר 3 | 28.09.2019 | טנריפה – פארק לאומי טיידה

אחרי ארוחת בוקר נמשיך בנסיעה דרך יערות אורן קנרי ונעלה אל הפארק הלאומי טיידה שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת לאומית. הר הגעש טיידה מתנשא לגובה 3718 מ' והוא הפסגה הגבוהה בספרד. נראה תופעות וולקניות עוצרות נשימה את הצבעים והנוף הפראי הנשקף ממנו. נכיר את הר געש פיקו וייחו פירושו "הפסגה הישנה (Pico Viejo). מה שנשאר מההתפרצות האחרונה בשנת 1798 הוא זרם לבה קרוש על המדרון המתפצל מהצד של הר הגעש. נמשיך לסלעי גרסיה (Roques de Garcia) לטיול רגלי קצר בין מצבור סלעי ענק הבנויים משכבות צבעוניות בני יותר ממיליון שנה. לאחר הביקור בפארק נרד דרך צמחיה ירוקה ומטעי בננות לקנדילריה בה מפגש תרבותי בין העבר להווה, בין תרבות הגואנצ'ס לנצרות. בכיכר על חוף הים כנסיית גבירתנו של הנרות מצד אחד ופסלי מנהיגי הגואנצ'ס הגדולים מצד שני. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

יום מספר 4 | 29.09.2019 | טנריפה – האי לה גומרה (La Gomera)

עם בוקר נפליג במעבורת אל האי לה גומרה. אי ירוק ובו הרים, עמקים וגאיות מכוסים טרסות, כפרים ובוסתנים. נבקר בפארק הלאומי גרחונאי ונטייל בין יערות הדפנה שנראה כאילו נלקחו מספרי האגדות, נעצור לתצפיות מרהיבות ונכיר מתושבי המקום את השפה המיוחדת של האי "שפת השריקות", אחר הצהרים נטייל בעיירה סן סבסטין ממנה יצא קולומבוס למסעו הראשון לאמריקה ובתום הביקור נפליג בחזרה לטנריף. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

יום מספר 5 | 30.09.2019 | שייט דולפינים ולווייתנים באוקיאנוס האטלנטי

לאחר השכמה מאוחרת, נצא שוב דרומה לכיוון הנמל ממנו יוצאת הספינה "רויאל דולפין" לשייט מקסים לאורך החופים של כפרי טנריף בחלק זה של האי. בדרכנו לשייט נעצור בכפר המקסים קנדילריה שעל השפת הים, ובו פסלים ענקים של המלכים הקדומים של הגוואנצ"אס. במהלך השייט נוכל לראות להקות של דולפינים וליוויתנים קטנים הנוהגים לשייט בנתיב בתקופה זו של השנה, ניהנה גם מכיבוד ושתייה קלה על הסיפון. נערוך סיור קצר ברחוב הראשי היפה של "לאס אמריקאס" ונחזור למלוננו בשעת ערב מאוחרת, לארוחת ערב ולינה.

יום מספר 6 | 01.10.2019 | איקוד דה לוס וינוס – גארצ'יקו – מאסקה

יום גדול לפנינו, המוקדש לכפרים ועיירות ציוריים בדרום מערב האי. נתחיל בתצפית בוקר על כפר הדייגים גארצ'יקו ונרד לחוף המעניין שלו, בו נסייר בין מפרצים וסלעי בזלת מרשימים. משם נמשיך בדרך מתפתלת וצרה בין ההרים לכפר הקטן בן כמאה תושבים, החבוי בים סלעי הענק מאסקה. נשב על הטרסה המדהימה של אחד מבתי הקפה במקום ונטעם ממיץ הקקטוס המפורסם. משם נמשיך לאיקוד דה לוס וינוס, שהתפרסם "בעץ הדרקון" האנדמי לקאנריים, שיש הטוענים כי הוא בן למעלה מאלפיים שנה ארוחת ערב ולינה בטנריפה.

יום מספר 7 | 02.10.2019 | טנריפה – מדריד – תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נסע לשדה התעופה בפוארטו דה לה קרוז ונטוס לתל אביב דרך מדריד.

* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אף לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.

    לקבלת פרטים נוספים:

    לראש הדף