מצודת האבן הראשונה2006 (10)
 מצודת האבן הוקמה בשלהי המאה ה- 16, ונחשבת למצודת האבן הראשונה שהוקמה בעולם החדש. המצודה, הבנויה בסגנון ספרדי מורי עתיק, ניצבת אל מול נהר אוסאמה, הנהר העיקרי החוצה את בסנטו דומינגו, והמהווה את בסיס הנמל של העיר. האוניות המגיעות מן הים הקריבי נוהגות להפנות חרטום צפונה, אל הנהר הרחב ולעגון בנמל.
בראשית ימי הספרדים התפתח בנמל מערך מסחרי ממדרגה ראשונה והוקמו בו עשרות בתי ערובה ותחנות משמר. כתוצאה מביזת הפיראטים הוקמה המצודה אשר נתנת את מענה הביטחון הנדרש להתגוננות מפני תוקפנותם. לא תמיד עמדה המצודה בפני הפולשים ולא פעם הצילחו לכבוש, לבזוז ואף לשרוף את העיר. ניתן לבקר במקום ולהתרשם מתצפית מרהיבה אל הנהר. 
 
כנסיית ישו2006 (16)
 כנסייה עתיקה שהוקמה במהלך המאה ה- 17, שופצה בהמשך וניצבת על רחוב האבן הראשון בסנטו דומינגו. רחוב האבן הראשון מכונה "רחוב הגברות", לאורכו נהגו נשות הסוחרים הספרדים העשירים להלך ולסור לכנסייה.
הכנסייה בנוייה בסגנון ספרדי מורי עתיק, וכיום משמשת כפנתיאון בו קבורים גדולי האומה הדומיניקאנית. סופרים, משוררים, מנהיגים, שרי צבא ועוד.
בכנסייה ניצב באורח קבוע משמר כבוד ובמרכזה בוער נר תמיד (בצילום). הכניסה חינם.
 
סונה קולונה2006 (29)
 הרובע העתיק והראשון של סנטו דומינגו. הרבוע הוקם במהלך המאה ה- 16, כאשר הפכה העיר לבירת הקולוניות הספרדיות בים הקריבי. מכאן יצאו משלחות הגילוי לקובה, ואחח"כ למקומות אחרים בדרום אמריקה. הרובע בנוי ברובו בניינים בסגנון קולוניאלי עתיק ורומנטי. ניכר כי בשנים האחרונות עושה הממשלה מאמץ עצום לשוות לרובע מראה מטופח ומשופץ. לכאן נוהרים אלפי תיירים הנוחתים בנמל הסמוך במסגרת מסי שיט תענוגות שהם עורכים בים הקריבי. את סמטאות הרובע הציוריות הם מציפים, על קניותיהם וצילומיהם.
ברחבי הרובע העתיק יש עשרות בארים ומסעדות, שרידי עתיקים של מבני עבר, וכמובן, מדרחוב עמוס במזכרות
 
כיכר קולון – הקתדראלה2006 (27) (1)
 כיכר רבועה קולוניאלית ועתיקה, אשר במרכזה ניצב פסלו של כריסטופר קולומבוס, מגלה האי ומגלה אמריקה. הכיכר מוקפת מבנים ישנין וחדשים, בתי מלון, חנויות ומסעדות והיא למעשה מרכז הרובע הקולוניאלי העתיק. מאחורי פסלו של הספן עומדת הקתדראלה, הנחשבת ככנסיית האבן הראשונה שהוקמה בעולם החדש, במהלך המאה ה- 16. הקתדראלה מעוצבת אף היא בסגנון ספרדי עתיק ומדיפה ניחוחות קודש של ספנים וסוחרים. 
אגדה עתיקה סיפרה כי עצמותיו של קולומבוס נחו ברצפת הקתדראלה. אגדה זו הופרכה לאחרונה.
בסמוך לקתדראלה יוצר מדרחוב קניות נאה ובו אין סוף מציאות. קחו בחשבון רוכלים המציעים לכם תקליטורים צרובים של מוסיקת מרנגה מקומית.
 
בית האבן הראשון – המוזיאון2006 (3)
 בית מידות גדול ונאה שהוקם כאן בראשית המאה ה- 16 ושימש מעונו של ראש העיר הראשון של סנטו דומינגו, הלא הוא דייגו קולומבוס, בנו של הספן המפורסם.
הבית מרשים בעיצובי ובפיתוחי האבן והמתכת המעטרים את שעריו, חלונותיו ומעקות המרפסת שבו. הבית הוקם בקרבה ניכרת לנמל העיר. מן הסתם, תפקידו של ראש העיר היה בין השאר, לפקח גם על תנועת האוניות ותקינות המסחר בין העולם החדש לישן.
הבית משמש היום מוזיאון מרשים לתקופה הקולוניאלית ויש בו אולמות בהם ניתן לראות את הרהיטים, הקישוטים, החפצים והמסמכים השונים שהיו אופייניים לבני התקופה. 
ממרפסת הבית נשקף נוף הנהר והנמל. הכניסה בתשלום.
 
ארמון הפרלמנט2006
 בניין הפרלמנט של הרפובליקה הדומיניקאנית נמצא בלב הרובע הממשלתי החדש של העיר. מסביבו ממוקמים מבני ממשלה רבים, משרדים ומבני ציבור נוספים כגון אוניברסיטאות.
בבית זה יושב הפרלמנט הדומינקאני אשר נבחר אחת לארבע שנים וכולל את נציגי המפלגות הפוליטיות.
שיטת השלטון במדינה היא רפובליקה נשיאותית. גם הנשיא נבחר אחת לארבע שנים.
מהבחינה הפוליטית מנסה המדינה זה שנים לתקן את תדמיתה כמדינת שלטון מושחת, כפי שהיה קיים שם עד שנות ה- 60.
 
שוק מרקאדו מודלו
20044444 (15)
 שוק ענק ומקורה הנמצא כ- 10 דקות נסיעה ממרכז העיר העתיק. בשוק יש מאות חנויות ודוכנים המציעים לכולם, כל דבר. החל מעבודות יד, ציורי שמן, פסלי עץ, תבליטים, כלי נגינה, עובר דרך חולצות מודפסות, בעלי חיים מפוחלצים, וכלה במאכלים וחפצי בית שימושיים שהדומיניקאנים לא יכולים בלעדיהם.
ביקור בשוק הוא חוויה אתנית, תרבותי ו…מסחרית.
לראש הדף