לקרנבל ריו 2020 ועוד

קרנבל ריו דה ז/ניירו - 2020. המדהים, הצבעוני והשמח בעולם. ומיד אחר כך טיול למיטב של ברזיל, ארגנטינה וצ'ילה. כולל מפלי איגואסו, טורס דל פיינה, קרחוני אל כלפאטה, המיטב של בואנוס איירס ועוד

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה 28.2.2020


28 בפברואר – 15 במרץ 2020

יום 1> תל אביב – ריו דה ז'נירו.

טיסה מתל אביב לריו דה ז'נירו דרך מדריד. עם הנחיתה נועבר למלון למנוחה. לינה בריו דה ז'נירו.

יום 2 > ריו דה ז'נירו

הבוקר נצא על גבי ג'יפים לסיור מעמיק יותר בעיר. נטפס אל גבעת הקורקובדו, עליה ניצב פסל ישו הגואל, הנחשב לאחד משבעת פלאי העולם. נצפה משם אל החופים, השכונות והמפרצים השונים שלגדות מפרץ גואנברה. בהמשך בתוך נחלוף יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם. הערה: בדרך כלל אנו נוהגים לבקר בפבלה, אחת משכונות העוני הצפופות של ריו. הביקור תמיד יהיה כפוף לאישור בטחוני של המשטרה. בשנה האחרונה מתחוללים קרבות רחוב בפבלות בין המשטרה לכנופיות. במקרה זה נבקר ביעד אחר, לדוגמא: שכונת סנתה תרזה הציורית ומדרגות סלריו ןנמשיך ונעלה להר הסוכר, אליו נעלה בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגת הקורקובדו.
ובערב נצא לצפות בהצגה הגדולה בעולם – מצעד המנצחות בקרנבל שנערך מספר ימים קודם לכן (בתשלום נוסף). …ריקודים עד אור הבוקר 

יום 3 > האיים הטרופים – רק בטיול זה!!

הבוקר נצא דרומה לאחד החופים, שם נעלה על יאכטה יפה מעץ, ונצא לשייט בין איים ירוקים ומים צלולים. השייט משולב עם ארוחת צהריים, עצירות לשנירקולים ושחיה. כל זה בילווי מוזיקה ברזילאית נהדרת. תענוג צרוף. אחר הצהריים נחזור לריו.

 
יום 4 >מפלי האיגוואסו – פארק ציפורים – סכר איטאיפו

השכם בבוקר נעזוב את ריו ונמריא לפוש דה איגואסו. לאחר הנחיתה, נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה בפוז דה איגואזו. (ב,ע)
   

יום 5 >מפלי איגואסו

הבוקר נחצה לצד הארגנטיני על מנת לבצע שיט מסעיר (ורטוב) על נהר איגואסו לעבר המפלים. השייט בסירות מהירות עד אל מתחת למפלים. לאחר מכן נמשיך אל מעל מרכז המפלים שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נחזור חזרה ללינה בברזיל.
לינה וארוחת ערב בפוז דה איגואסו. (ב,ע)

     

יום 6> איגואסו- בואנוס איירס

נשלים את ביקורנו במפלי האיגואסו, נחצה את הגבול על מנת לטוס לבואנוס איירס בירת ארגנטינה בשעות הצהרים.ננחת לקראת ערב בבירת ארגנטינה נועבר למלון, לצידו נאכל במסעדה מקומית ונצבור כוח לקראת המשך המסע לדרום היבשת. (ב,ע)

 
יום 7> בואנוס איירס

נצא לסיורים בעיר המרתקת, נחווה את העיר אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נבקר בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה-רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים. נראה את תיאטרון קולון. זהו אחד מבתי התיאטרון והאופרה הטובים והיפים בעולם. לינה בבואנוס איירס.(ב,ע)

יום 8> בואנוס איירס – ברילוצ'ה

בשעות הבוקר נעבור לנמל התעופה לטיסת פנים אל ברילוצ'ה, עם הנחיתה נצא לסיור במה שכונה הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו: נעלה ברכבל אל קמפנאריו הממוקמת בגובה של 1,000 מטר מעל לפני הים ונתרשם מהנוף הפנוראמי סביב. נמשיך ונטייל ביער שאו שאו הממוקם על שפת אגם נהואל וואפי הגדול, ונשלב הליכה רגלית בין העצים היפים. נחזור ללינה בברילוצ'ה. (ב,ע)

יום 9> ברילוצ'ה – שמורת הטרונדור

בבוקר נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה. נרד בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחת משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפינים ונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכה רגלית קלה, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. נתכבד בארוחת צהריים בשטח. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה. (ב,צ)

 
יום 10> יום חציית האגמים

הבוקר נעזוב את העיירה הבלתי נשכחת ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמרנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, צ'ילה. לאחר שייט על אגם נהואל הואפי, נעזוב את הקטמרן ונצא בנסיעה החוצה יער גשם אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. נחצה את הגבול הבינלאומי ונכנס לצ'ילה, שם נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק. נעצור להפסקת צהריים על גדות אגם כול הקדושים.
חלקו האחרון של היום יוקדש לשייט על האגם המרשים ביותר במסלול "אגם כל הקדושים" הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכל מקום בספינה, אחד השיאים של טיול מאורגן לדרום אמריקה. בסיום השייט נגיע אל העיר החיננית פוארטו ואראס (ב.ע)

 
יום 11>פורט מונט – טיסה לפונטה ארנס העיר הדרומית בצ'ילה

נשכים קום מול אגם כל הקדושים היפהפה. נמשיך לפורט מונט בה נבקר בשוק הדייגים אנחלמו אחד משווקי הדייגים הגדולים של האוקיאנוס השקט וגם נסעד לבנו בארוחת דגים בשוק..
לקראת אחר הצהרים נועבר לשדה התעופה לטיסה מפוארטו מונט לפונטה ארנאס העיר הדרומית ביותר בצ'ילה. הטיסה עוברת מעל שרשרת האנדים ואם תהיה ראות טובה ניתן יהיה לחזות בקרחונים ומחטי הגרניט של מצוקי האנדים הדרומיים בהם נבקר. נגיע לפונטה ארנס בשעות הערב ונועבר למלוננו. (ב.צ)

 
יום 12> פונטה ארנס- איסלה מגדלנה – פורטו נטאלס

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ – 130 אלף פינגווינים. תוך כדי השייט הנהדר במצרי מגלן ויתכן ונחזה גם באריות ים. לאחר חזרתנו ליבשה נמשיך בדרכנו לפורטו נטאלס אליה נגיע לקראת ערב. לינה בפוארטו נטאלס. (ב,ע)
• במידה והשייט לא יתקיים עקב בעיית מזג אויר יוצע פתרון חליפי במקום (לדוגמא: הפלגה לקרחון גריי בטורס דל פיינה או סיור ברכב 4X4 במדבר הפטגוני בקלאפאטה)

 
יום 13 >פארק הקרחונים והמגדלים טורס דל פיינה

הבוקר נשכים קום ונצא אל הנוף הקסום של מגדלי הפיינה. נבקר באגם גריי המרשים, משם נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי. נמשיך ונטייל בשמורת הטבע המרשימה, ניסע בין עדרי הגוואנקו אל הלגונה הכחולה ולגונת אמרגה, שם נוכל לצפות על עמודי הפיינה המפורסמים…. שמורת הטבע טורס דל פיינה היא אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם: השמורה ממוקמת בצדו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי". בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד), סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה. (ב,ע)

 
יום 14> פארק טורס דל פיינה – אל קלפטה

את שעות הבוקר עד הצהרים נקדיש עדיין לפארק המדהים ולמראות מהיפים בעולם
לאחר מכן נצא בנסיעה צפונה. נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל קלפאטה אליה נגיע בשעות אחה"צ. עם הגיענו לקלפאטה נבקר במוזאון החדש המוקדש לקרח וקרחונים. זוהי חוויה נהדרת ומרעננת שתכניס אותנו ל"עניינים". נסיים בביקור בבאר משקאות בקור של מינוס 10 מעלות אך ללא חשש- כולם מקבלים שכמיות טרמיות. לינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה (ב,ע)

 
יום 15> יום קרחוני

את היום נתחיל בביקור בפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". במעגן "בנדראס" נעלה על ספינה ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא… לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני. בסיומו של יום קר… נחזור לקלאפאטה (ב,ע)

 
יום 16> "הקרחון המתנפץ" –– טיסה לבואנוס איירס

את הביקור בפטגוניה נחתום היום עם אחד המחזות המדהימים בטבע בקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- 4.5 קילומטר וגובהו כ- 60 מטרים נושק לאגם. זה מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים נשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. מכאן בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה, ונצא בטיסה לבואנוס איירס. נועבר למלון ובערב נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס (ב,ע)

 
יום 17 > בואנוס – אירופה – תל אביב

נשלים את ביקורנו בבואנוס איירס, נועבר מכאן לשדה התעופה על מנת לטוס לישראל דרך מדריד בשעות הערב. הנחיתה ביום ה18 לטיול (ב)
 

לתשומת לב: התכנית הינה בסיס לשינויים, בכפוף למזג האוויר, למצב הביטחוני ולמועדי הטיסות. 

טל"ח

לקבלת פרטים נוספים:

לראש הדף