טיול לקוסטה ריקה וגואטמלה

השילוב המושלם שילוב של שתי ארצות ייחודיות במרכז אמריקה.
קוסטה ריקה - ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות.
גואטמלה - מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים, תרבות עתיקה שנכחדה והג'ונגלים המרהיבים.

 

טיול לקוסטה ריקה ולגואטמלה
בהדרכת עוזי טאובר

22 בנובמבר – 8 בדצמבר 2017

קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אנחנו נבקר בחופים של האוקיינוס השקט, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה – קוסטה ריקה (החופים העשירים).

בגואטמלה נטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים עם תושבים אינדיאנים מדהימים בצבעוניות תלבושותיהם ומידת הדמיון בסגנון האריגה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו את הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות, נכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה, ולא נוותר על שוק יום חמישי המרהיב של צ'יצ'יקסטננגו. נבקר בטיקאל, היפה שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן. מלבד הביקור וההיכרות עם תרבות המאיה נערוך גיחה אל מעבה הג'ונגל, יער הגשם של מרכז אמריקה, עם קופים מקפצים בין הצמרות ולהקות תוכים צבעוניים.

זהו השילוב המושלם לטיול במרכז אמריקה – למדינות מרכז אמריקה מוצעים שפע של טיולים יפים ומרהיבים, אך זהו השילוב המושלם שילוב של ארץ עשירה בשמורות טבע, חופים קסומים ושפע אטרקציות תיירותיות עם מדינה מעט נחשלת יותר עם השווקים הציוריים והג'ונגלים המרהיבים.

חוויית הטיול למרכז אמריקה היא חווית טיול אחרת. בחרנו לצאת מהשבלונה הכללית של טיולים מאורגנים למרכז אמריקה ובחרנו לשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לשווקים הססגוניים של גואטמלה בחיבור מרתק המשאיר גם את ותיקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים המרהיבים.

 מסלול הטיול

יום 1. טיסה מישראל לקוסטה ריקה

נצא בטיסה דרך מדריד לקוסטה ריקה עם חברת איבריה. אחר הצהריים ננחת בסאן חוזה בירת קוסטה ריקה. בהתאם לזמן שבידנו נעשה טיול רגלי בעיר. לינה בסן חוזה. (ע) 

שקופית8

יום 2. הר געש פואז ומפלי לה פאז

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום של הר הגעש המשתרע על פני 1.5 ק"מ. הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך מפלי לה פז והגנים מרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה-פז מפלים גדולים. רבים מאורחינו מספרים כי כך דמיינו את קוסטה ריקה – שופעת מים ויערות עד ירוקים המלאים בציפורים, פרחים ופרפרים צבעוניים. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

יום 3. לטורטוגרו 

עם בוקר נצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג' נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל חופי ההטלה של הצבים.  לינה בטורטוגרו . (ב,צ,,ע)

יום 4. טורטוגרו הר הגעש ארנל ומעיינות חמים

נערוך עוד סדרה של קטעי שיט ונצא מהפארק דרך גואפילס. אחר הצהריים נגיע לאזור הר הגעש ארנל ונבקר באחד מאתרי המעיינות החמים באזור, לשילוב בין רחצה לארוחת ערב. לינה בארנל. (ב,ע)

%d7%a9%d7%a7%d7%95%d7%a4%d7%99%d7%aa54

יום 5. שמורת מונטה ורדה

נעלה בנסיעה  אל "ההר הירוק"- מונטה ורדה, כשאנו צופים בהר הגעש ארנל ומקיפים בנסיעה את אגם ארנל. עם הגעתנו למונטה ורדה נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה. שם גם נוכל לפגוש את הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

יום 6. ממונטה ורדה למנואל אנטוניו

עם בוקר נצא להכיר בטיול רגלי את יער הערפל והעננים של מונטה ורדה, במסלול הקלאסי ביותר, המאפשר חדירה לג'ונגל המדהים של ארץ זו, שבו צפיפות המטפסים והטחב היא מהידועות בעולם. בהמשך היום נרד אל חופי האוקיינוס השקט וניסע לאורכם דרומה. בדרכנו נפקוד את שמורת קררה (Carara) הידועה בתנינים הגדולים שלה ובעצי הענק. בערב נלון בפתחו של פארק מנואל אנטוניו. (ב,ע)

יום 7. פארק מנואל אנטוניו

זהו אחד היהלומים שבכתר. פארק מקסים זה משלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הסיור בפארק הכולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. במהלך הסיור בפארק נצפה  באוכלוסיית הפארק הכוללת  מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. בהמשך, נצא לשייט מרתק באיי דאמאס ((Damas Island לצפייה והאכלת קופים בליווי מדריך יוצא דופן . אחה"צ ניסע לעיר הבירה סן חוזה ללינה(ב,ע)

יום 8. לגואטמלה

נטוס לגואטמלה סיטי וניסע כשעה לאנטיגואה, הבירה הקולוניאלית של גואטמלה. היא מוקפת בהרי געש ענקיים ומאופיינת בסגנון ספרדי קלאסי. נסייר ככל שהזמן יאפשר. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

יום 9. אנטיגואה

אנטיגואה בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, בשווקים האינדיאניים, בחוות קפה, במוזיאון המוזיקה ועוד. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

שקופית15

יום 10. כפרים בדרך לאגם אטיטילן

נצא בנסיעה דרך האזור ההררי של מערב גואטמלה לעבר האגם המפורסם אטיטילן. בדרכנו נתצפת על האגם המוקף בשלושה הרי געש. נחצה את האגם בשייט ונבקר בשניים מכפרי האגם: סנטה קטרינה וסן אנטוניו. נלון בעיירה השוקקת פנחצ'ל, שעל שפת האגם. לינה ליד אגם אטיטילן. * אם יתאפשר נעצור בשוק האינדיאני השבועי של העיירה סולולה. (ב,ע)

 יום 11. צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר ניסע לצ'יצ'י קסטננגו. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נבקר בכנסיית סנטו תומס, נבקר בגבעת פסקואל- אבח ובבית הקברות המקומי שם נחזה בלא מעט טקסים שמניסטים פגאניים המאפיינים את המקום. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. לינה ליד אגם אטיטילן.  (ב,ע)

יום 12. אגם אטיטילן, לגואטמלה סיטי

האגם הכחול המוקף בהרי געש נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה הגרים בהרי גואטמלה. נשוט על האגם היפה לצדו השני ונבקר בכפר המפורסם סנטיאגו אטיטילן, בו נוכל לפגוש את פולחן משימון, הקדוש המקומי. אחר הצהריים המאוחרים נצא בנסיעה לגואטמלה סיטי שם נלון. (ב,ע)

יום 13. קיריגואה והחוף הקריבי: ליוינגסטון

נעבור בנסיעה  לאזור אחר לחלוטין בדרכנו לחוף הקריבי. נבקר באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה, ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. נחווה לראשונה אתר ארכיאולוגי בלב הג'ונגל ומשם נמשיך אל עיירת הנמל פוארטו בריוס ובשייט אל העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית  אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

יום 14. ה"נהר המתוק" ריו דולסה ונסיעה לטיקאל

שייט בלתי נשכח בנהר טרופי עשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים על גדותיו יביא אותנו עד למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נחזור אל הרכב ונצא בנסיעה אל מחוז פטן בצפון גואטמלה, כשאנחנו חוצים אזורים רחבי ידיים של ג'ונגלים וחוות בקר. אחר הצהריים נגיע לאגם פטן- איצה שלגדותיו נלון. לינה בטיקאל.(ב,ע)

שקופית42

יום 15. טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה.לינה בטיקאל. (ב,צ,ע)

ימים 16 – 17. גואטמלה סיטי וטיסות לישראל

בבוקר נטוס מהעיירה הסמוכה פלורס לגואטמלה סיטי. ונסייר בעיר לפי הזמן שיש בידנו. אחר הצהריים נצא בטיסה למדריד ומשם בטיסה לישראל. נחיתה בישראל ביום ה 18 לפנות בוקר. (ב)

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך
***סדר הביקורים ישתנה על פי השווקים
ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב

המחיר:
יפורסם בהקדם
טל"ח

לקבלת פרטים נוספים:

לראש הדף