טיול מאורגן לפרו ואקוודור
30 בספטמבר – 17 באוקטובר 2017
בהדרכת עוזי טאובר

יום 1 – תל אביב – מדריד – לימה

ניפגש בנתב"ג בשעות הבוקר המוקדמות ונטוס ללימה – בירתה של פרו (דרך מדריד) אליה נגיע בשעות הערב. לימה שוכנת לחופו של האוקיינוס השקט והיא אחת הערים הצפופות של פרו .כשליש מתושבי המדינה מתגוררים בה ולכן  היא העיר הגדולה ביותר בפרו אשר עברה  גלגולים רבים מאז הקמתה ועד היום. העיר הוקמה באמצע המאה ה- 16 והייתה ידועה בשם "עיר המלכים". בזמן הכיבוש הספרדי הפכה לבירת המלכות המשנה אשר הייתה תחת שלטונה של האימפריה הספרדית. כיום, כידוע, לימה היא עדיין עיר בירה, אך צורת השלטון התחלפה ופרו היא רפובליקה עצמאית. ארוחת ערב ולינה בלימה במלון בקרבת שדה התעופה.

יום 2 -לימה – קוסקו

נטוס בשעת בוקר מוקדמת מלימה לקוסקו, עיר הבירה של האינקה. לאחר הנחיתה, ניסע למלון להתארגנות ולהתאקלמות ראשונית לגובה. לאחר מכן, נתחיל את סיורנו בקוסקו אחת הערים היפות בפרו ובירתה העתיקה של ממלכת האינקה אשר בניה כינו את העיר בשם" טבור העולם" (פירוש המילה "קוסקו" בשפת הקצ'ואה של בני האינקה). הספרדים שהגיעו בשנת 1532 עצרו את נשימתם נוכח עיר הפלאים האגדית: בגני מקדשיה עמדו שיחי תירס ופרחי זהב וכסף, ובתוכם פנימה היו מפוארים בלוחות פז בדמות השמש והירח ובפסלי זהב כמידת אדם. לאחר הנחיתה והתאקלמות בעיר , נצא לבקר במקדש השמש. בעיר מצויות עדויות לרוב לתרבות האינקה שנכחדה בצורת קירות אבן הבנויים אבנים מסותתות בצורה מפליאה בדייקנותה. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

יום 3 – קוסקו והעמק הקדוש

את היום הבא, נקדיש לסיור מקיף בקוסקו וסביבתה. נמשיך לסייר ברגל באתריה של קוסקו, בעיר ונראה את המבנים הקולוניאליים הרבים בעלי הארכיטקטורה המרשימה, את הקתדראלה, כנסית לה מרסד ועוד. נבקר גם במוזיאון האומנויות המעניין ובמוזיאון ההיסטורי. העיר שהייתה מרכז אימפריית האינקה המפוארת, מהווה כיום מרכז ונקודת מוצא לסיורים באתרים הרבים של שרידי תרבות האינקה שנותרו אחרי הכבוש הספרדי. אחר הצהרים נצא מקוסקו לסיור בעמק הקדוש. נסייר במבצר סקסאיואמאן(Sacsayhuaman) הבנוי מהאבנים המסותתות הגדולות בעולם, באתר הפולחני קנקו(Kenko) ובמצודת הדרכים טמבומאצ'יאי(Tambomachay)הבנויה ע"י מעיין קדוש. בתום הסיור בעמק , נחזור לקוסקו ונצא למופע פולקלור בשילוב עם ארוחת ערב. לינה בקוסקו.

יום 4-קוסקו-העמק הקדוש – אורובמבה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע בעמק לאורכו של נהר האורובמבה ונבקר באויאנטייטאמבו(Ollantaytambo) כפר אשר שמר על מבנהו המקורי מאז ימי האינקה ובפוקה פוקרה(Puca Pucara). לאחר ארוחת הצהרים, נצא לביקור בשוק אשר נמצא בעיירה האינדיאנית פיסאק(Pisaq) ונוכל לצפות וליהנות ממראה האינדיאניות המביאות את מרכולתן לשוק ומססגוניותו. נוכל כמובן גם לחפש מציאות ולהתמקח על מחיריהן. אם זמננו יספיק נבקר גם בכפר צ'ינצ'ירו(Chinchero) בו נוכל ללמוד על מלאכת האריגה והצביעה שתושבות הכפר מפורסמות בגינן. ארוחת ערב ולינה בעמק הקדוש.

יום 5- מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו

היום נצא ברכבת ההרים המפורסמת לאורך נהר האורובמבה (Urubamba), לאתר המרשים והמסתורי שבאתרי האינקה המאצ'ו פיצ'ו. העיר העתיקה לא נתגלתה ע"י הספרדים, כנראה בגלל מיקומה המיוחד, ולכן שרדה את הכיבוש ההרסני ונשארה בשלמותה. העיר הייתה חבויה במשך למעלה מ-300 שנים ונחשפה רק במאה ה-20  והיא והייתה ועודנה בגדר תעלומה לא פתורה לחוקרים. כיום סוברים החוקרים כי העיר נבנתה בזמן הגעתם של הספרדים ולא בימי פאצ'קוטי (מלך האינקה הגדול). והיא כנראה שמשה לעיר מקלט לפליטי קוסקו ושימרה את המנהיגים האינקאים בעזרת הטבע המגן. האתר מוקף בנהרות, ושוכן על צוקים מרהיבים ועוצרי נשימה. נסייר בעיר "האבודה" במקדשים , ברחובות ובבתי התושבים.  נאכל ארוחת צהרים במסעדה שבאתר ונשוב חזרה לקוסקו ברכבת.  לינה בקוסקו.

יום 6 – קוסקו-לימה

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא אל שדה התעופה. לקראת טיסתנו ללימה. ננחת בלימה, בירתה של פרו ונצא לסיור בעיר הקיימת כבר משנות השלושים של המאה ה-16. נבקר במרכז הקולוניאלי העתיק, בקתדראלה, במנזר סן פרנסיסקו, בפלאסה דה ארמס, בפלאסה סן מרטין, ובמוזיאון הזהב המרתק. נעבור גם ברבעים החדשים של העיר ובפארקים הרחבים הנמצאים בשוכנת מירפלוארס הסמוכה לחוף הים ואשר אחד מהם הממוקם באחד מהנקודות היפות ביותר בלימה, נקרא פארק יצחק רבין  ע"ש שהוקם לזכרו של ראש ממשלת ישראל וחתן פרס פרס נובל לשלום המנוח יצחק רבין. הפארק מעוצב בצורה יוצאת דופן ומלאת חן ובמרכזו פסל   בדמותו של רבין.  ארוחת ערב ולינה בלימה.

יום 7 – לימה-קיטו

לאחר ארוחת הבוקר, נעלה על טיסת המשך לקיטו, עיר הבירה של אקוודור. לאחר הנחיתה בשדה התעופה הלאומי מריסקל סוקרה בטבבלה, נצא לסיור בעיר העתיקה של קיטו. קיטו הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, בעיר גרים כ- 2 מיליון תושבים, אורכה 70 ק"מ ורוחבה 6 ק"מ.

קיטו מאופיינת בארכיטקטורה ספרדית הכוללת מבנים מרהיבים וכנסיות מפוארות המצופות בזהב. ההליכה ברחובות מרוצפים באבני בזלת ומוקפים במבנים קולוניאליים היושבים על יסודות של אבנים עצומות המסותתות בעבודת יד קפדנית מתקופת האינקה, משרה אוירה קסומה של מאות שנים של היסטוריה אינדיאנית וספרדית. הרחובות הציוריים של קיטו שכיוונם ממזרח למערב משקיפים על שבעת רכסי הר הגעש הפעיל פיצינצה ומדרום לצפון על גבעת הפנסיזו שבראשה יושב פסל הבתולה המפורסם של העיר. במהלך הסיור נהלך בין מבניה המרשימים של העיר ונשמע הסברים על ההיסטוריה המרתקת של אקוודור. ארוחת ערב ולינה בקיטו .

יום 8- קוטופקסי – הר געש המושלג הגבוה בעולם

בתום ארוחת הבוקר, ניסע דרומה לפארק הלאומי של הר הגעש Cotopaxi- הר הגעש המושלג הפעיל הגבוה ביותר בעולם המתנשא לגובה של 5,897 מטרים. ההר בצורה קונית סימטרית זהה במראהו להר פוזי שביפן וניתן לראות אותו ממספר נקודות תצפית מקיטו. מקור השם של קוטופסי הוא משפת קיצואה העתיקה ומשמעותו גרון הירח. בטיול נקבל הסברים מקיפים על הצמחים החיות והרקע הגיאולוגי של ההר ומשם נחצה עמק יפיפה בנופי "אדמת ירח". נמשיך בדרכנו לתצפית מרהיבה על הפארק בגובה של 4,500 מ'. נקנח במסלול רגלי הסובב  את לגונת Limpiopungo- שם, אם יתמזל מזלנו…  נפגוש בציפור הלאומית קונדור האנדים ממשפחת הדורסים ואוכלי הנבלות, בעופות מים ייחודיים כגון שחף האנדים, בסוסי המוסטנג הפראיים ואיילים לבני זנב. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית ונמשיך דרכנו לעיירה הציורית Baños .ארוחת ערב ולינה בבניוס.

יום 9 – בניוס – שדרת המפלים – בניוס

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בעיירה Baños "המים הקדושים", המפורסמת במעיינות החמים שלה וממוקמת לרגלי הר געש הפעיל, טונגורואה, המכונה השחור הגדול ומתנשא לגובה של 5,016 מטרים מעל פני הים. העיר הציורית בת 20 אלף תושבים ובגובה 1,826 מטרים. לאחר הביקור בעיר נמשיך לשדרת המפלים בהן נוכל לצפות ב-60  מפלים עצומים בני מאות מטרים עם צמחיה ירוקה רבגונית. בין עשרות המפלים לאורך השדרה נעצור לבקר בשני מפלים מפורסמים "אף השטן" ו"הינומת הכלה". נעלה מעלה ברכבל לתצפית פנורמית מרהיבה על העמק הירוק. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך דרכנו לעיירת פונו, שער האמוזנס הממוקמת בפתחו של הג'ונגל ונבקר בחוות סחלבים וצמחי אמזונס ייחודיים. בשעות אחר הצהריים נשוב חזרה לבניוס ונסיים בסיור קצר בשוק של העיירה. לינה בבניוס.

ימים 10-11 – ג'ונגל טנה– אמזונס

בתום ארוחת הבוקר, נעשה דרכנו לג'ונגל האמזוני המרתק באזור Tena  לצידו של הנהר הפסטורלי "Rio Napo"  .  בשעות הצהריים נתמקם בלודג' הקסום לצדי הנהר ונתחיל בחוויית הג'ונגל. במסגרת שהותנו בלודג', נצא למפגש מרתק עם קהילת המקום, נשמע הסברים על אורח החיים המסורתי ונחשף לתרבות מיוחדת זו. נצא לשיט קנו בנופיו הפראיים של הג'ונגל, נצטייד במגפיים ומעלי גשם ונתחיל במסלול הליכה מרתק בין שביליו הנסתרים של הג'ונגל… נגלה צמחים ייחודים עם תכונות מרפא, נצפה בציפורים צבעוניות ואם נשמור על שקט… נזכה במפגש עם להקת הקופים שחיה באזור. לינה בלודג' בטנה. ביום הראשון תינתן ארוחת ערב וביום השני פנסיון מלא.

יום 12–המעיינות החמים "פפיאכטה"- קיטו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור פרידה מהג'ונגל ובתום ארוחת הצהריים נסע צפון מערבה לאתר ה  SPA  והמרחצאות החמים הטבעיים של Papallacta .  הדרך המובילה אל המרחצאות עוברת לאורך נחל קיחוס בנופים עוצרי נשימה של שמורת Coca הקסומה. בפאפאיאכטה אשר לרגלי הר הגעש "אנטיסנה" –  הרביעי בגובהו באקוודור, נהנה מרחצה ב- 10 ברכות של מעיינות חמים עם נופים מרגיעים, שלווה אמיתית! בשעות אחה"צ נתחיל בדרכנו מערבה חזרה דרך עמק קומביה לצידי הנהר ממנה נשוב אל קיטו הבירה ממנה התחלנו את הטיול. לינה בקיטו.

יום 13- מוזיאון אמצע העולם – לוע הר הגעש-מינדו – יער עננים

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון מינדו, עיירה פסטורלית הממוקמת ביער עננים (אזור סובטרופי) בגובה 1,800 מטר. כאן נצא למסלול מפלים מרהיב לצד צמחייה סבוכה ועשירה. בדרך נפגוש בזנים שונים של ציפורים הייחודיים לאזור זה. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בחוות פרפרים, הביקור בחווה מציע חוויה צבעונית ומרתקת במפגש עם מגוון רחב של מיני פרפרים. כמו כן, נבקר בחוות ציפורי הקולבריי המצויים ביבשת אמריקה בלבד, זה הזמן להוציא מצלמות ולהתפעל מהצבעים העזים והממכרים של זן זה. לסיום, נהנה ממסלול קנופי מרתק בין צמרות העצים ( לאמיצים שבינינו) . לאחר ארוחת הצהריים, נעשה דרכנו לתצפית על לוע הר הגעש Pululahua  משם נמשיך לסיור באזור אמצע העולם  Mitad del Mundo בו עובר קו המשווה שעל שמו קרויה המדינה. נבקר במוזיאון המרתק בו ננסה את כישורנו בייצוב ביצה על מסמר… ונצפה בתופעות מרתקות האופייניות לאזור קו המשווה.  א. ערב ולינה בקיטו.

יום 14 – קיטו – אוטובלו (יום שבת) – קיטו

בתום ארוחת הבוקר, נסע צפונה בין כפרים אותנטיים ונופים ציוריים לעיירה Otavalo,  המפורסמת בעיקר בשל השוק השוקק והצבעוני – השני בגודלו ביבשת. בדרך נעצור לתצפית על לגונת-San Pablo ונמשיך בנסיעה לשוק של אוטבלו. בשוק ניתן לקנות עבודות יד מקומיות, אריגים, תמונות, תכשיטים ומיני תבלינים… חוויה קולוניאלית אמתית! ביקור בשוק מהווה הצצה נדירה לחיים האינדיאנים המקומיים ששומרים על תלבושת מרתקת וצבעונית, זה לא היום לשכוח מצלמות… לאחר ביקור בשוק, ניסע לביקור בכפר העור– Cotacachi שם נסעד את ארוחת הצהריים, בכפר זה ניתן להתרשם ולקנות מגוון רחב של עבודות עור. נמשיך לביקור בלגונת  Cuicocha המרשימה הממוקמת בלוע של הר געש בצבע טורקיז ממכר. לאחר הביקור, נתחיל דרכנו חזרה לקיטו, אך זאת לא מבלי שנעצור בדרך בכפר Cayambe  לטעימה מהבישקוטים הפריכים הייחודיים לאזור זה לצד כוס שוקו חם…את הלילה נבלה בהסיינדה ייחודית באזור אוטובלו. 

ימים 15-17 – קיטו – לגונת Mojanda– מדריד – תל אביב

היום נבקר באחת הלגונות המרשימות באקוודור –Mojanda עם המים הצלולים והנוף הממכר. במסגרת הביקור  נהנה מהבריזה הקסומה של המקום. מוחנדה הינו קומפלס של שני הרי געש שהוא פעילים בעבר, שהשני  הוא Fuya Fuya עליו נתצפת גם כן. אזור מוחנדה ידוע כ-PARAMO  המאופיין בצמחייה גבוהה וייחודית, הזדמנות טובה לפגוש את עדרי הבקר ולהרגיש שחוזרים בזמן…מכתש הר הגעש יצר שלוש אגמים מרשמים, זה הזמן להוציא מצלמות ולהיפרד מאקוודור, בדרכנו לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה הביתה, דרך מדריד. ננחת בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות מלאי חוויות, תמונות ומתנות.

המחירים: לאדם בחדר זוגי – 5879 $. תוספת ליחיד בחדר – 945 $. 

 ***למעוניינים ישנה אפשרות להמשיך לשייט בגלאפגוס.

טל"ח

לקבלת פרטים נוספים:

לראש הדף